Gminna Biblioteka Publiczna w Jemielnicy
Archiwum

 

 

 

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA AUTORSKIEGO Z OLGĄ RUDNICKĄ 

18 maja o godzinie 16.00 odbyło się spotkanie autorskie z panią Olgą Rudnicką - autorką wielu poczytnych kryminałów humorystycznych. Spotkanie udało się zorganizować dzięki Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, która w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki, zaprosiła p. Rudnicką. Publiczność dopisała, a spotkanie było wyjątkowo udane. Autorka podzieliła się z czytelniczkami wieloma ciekawymi spostrzeżeniami, opowiadała o pracy pisarza i swojej ścieżce zawodowej. Nie zabrakło także wielu anegdot, dzięki którym wszystkie uczestniczki spotkania wyszły z uśmiechem na ustach.

 

 

 

 

 FOTORELACJA Z WIZYTY

W PRZEDSZKOLU

 

 

FOTORELACJA Z WYJAZDU DO OPOLSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA 

30 KWIETNIA 2022 ROKU

 

WYSTAWA DEWOCJONALIÓW

W PIOTRÓWCE

REGULAMIN WYJAZDU DO OPOLSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA

1. Wyjazd organizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jemielnicy we współpracy ze Świetlicą Wiejską w Jemielnicy.

 

2. Bilety na przedstawienie dofinansowane są z Urzędu Gminy Jemielnica.

 

3. Uczestnicy wycieczki są zobowiązani do:

 

a) zachowywania się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny,

 

b) stosowania się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów wycieczki,

 

c) kulturalnego odnoszenia się do opiekunów, kolegów i innych osób.

 

4. Uczestnicy wycieczki:

 

a) przestrzegają przepisów ruchu drogowego i zachowują ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo,

 

b) nie oddalają się od grupy bez uprzedniego zgłoszenia opiekunowi i uzyskania zgody,

 

c)  dbają o czystość, ład i porządek w miejscach, w których przebywają,

 

d) ponoszą koszty za spowodowane zniszczenia lub uszkodzenia mienia.

 

5. W przypadku naruszenia przez uczestnika punktów niniejszego regulaminu będą zawiadomieni jego rodzice/opiekunowie prawni.

 

6. O każdym zdarzeniu dotyczącym stanu zdrowia, złego samopoczucia, urazu, należy niezwłocznie poinformować opiekuna wycieczki.

 

7. Obowiązkowe jest wypełnienia zgody na wyjazd oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku.

 

8. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest podanie numeru kontaktowego rodzica dziecka lub opiekuna prawnego.

 

9. Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczną drogę dziecka do miejsca zgrupowania i z powrotem. W przypadku samodzielnego powrotu dziecka do domu rodzice są zobowiązani złożyć pisemne oświadczenie u wychowawcy grupy.

 

10. Zwrot kosztów wyjazdu możliwy jest poprzez rezygnację z wyjazdu najpóźniej na cztery dni przed planowanym terminem wycieczki.

 

11. Zapisy na wyjazdy możliwe są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jemielnicy lub w gminnych świetlicach.

 

12. Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy zagubione przez uczestników podczas wyjazdów oraz za zniszczenia rzeczy należących do dzieci, a dokonanych przez innych uczestników.

 

 

 

Kwiecień to także miesiąc teatru🎭. W związku z tym nasza biblioteka organizuje wyjazd na spektakl. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą biblioteką.

 


Akcja wciąż trwa. Wszystkie przedszkolaki zapraszamy do naszej biblioteki po wyprawki czytelnicze. 


 


Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 📖☕️. Jak zwykle pierwsza środa miesiąca sprzyjała miłej dyskusji o literaturze oraz zbliżającym się spotkaniu autorskim z panią Olgą Rudnicką. Więcej szczegółów już niebawem🙂.Spotkanie DKK

 

   


 


 

Gminna Biblioteka Publiczna w Jemielnicy otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Zakup nowości czytelniczych dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Nasza biblioteka otrzymała, aż 20 tysięcy złotych dofinansowania na nowości wydawnicze. Zakupione książki już czekają na naszych czytelników zarówno w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jemielnicy, jak i Filii Bibliotecznej w Piotrówce. Zapraszamy.

 Z okazji "Światowego Dnia Pluszowego Misia" w filii w Piotrówce można zobaczyć pokonkursową wystawę prac dzieci z "Misiowego Konkursu"

Zapraszamy również do zobaczenia wystawy misiów i misiowych książeczek.


Lista laureatów konkursu:

  

W kategorii dzieci przedszkolnych

I miejsce Wiktor Keller
II miejsce Malwina Gawlik i Julia Niewiem
III miejsce Kuba Kruppa

 

W kategorii szkoła podstawowa kl I-III
I miejsce Laura Gola
II miejsce Emilia Zyzik i Liliana Mientus
III miejsce Krzysztof Wyrwoł i Piotr Keller
 
Nagrody do odebrania od poniedziałku 29 listopada w godzinach pracy biblioteki. 

 

Dziękujemy za wszystkie śliczne i przewspaniałe prace i zapraszamy każdego z uczestników o zgłoszenie się do biblioteki od poniedziałku (29.11.) po słodkie co nieco i dyplomik 😄🥰

 

 

         

 

 

          

          **************************

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Centawa podarowała Gminnej Bibliotece Publicznej w Jemielnicy 2 egzemplarze książki pt. "Centawa. Wieś tysiąca źródeł". Autorami książki są Piotr Smykała, Piotr Michalik i Stanisław Dudek. Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu za tą cenną pozycję, która wzbogaci nasz księgozbiór regionalny. 


Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy po nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

 

 

Spotkanie autorskie

 8 września o godzinie 16.00 nasza biblioteka miała wielką przyjemność gościć panią Agnieszkę Lis - autorkę wielu poczytnych książek m.in. "Huśtawka", "Karuzela", "Guziki". Na spotkaniu pojawiły się nie tylko czytelniczki z gminy Jemielnica, ale także z sąsiednich miejscowości m.in. ze Strzelec Opolskich. Autorka nie tylko barwnie opowiedziała o sobie, swoim warsztacie i napisanych książkach, ale także odpowiedziała na wiele pytań zgromadzonych pań. Na zakończenie uczestniczki zakupiły książki autorki i otrzymały przepiękne autografy z dedykacją oraz pieczęcią z monogramem pani Agnieszki. Natomiast dla biblioteki przekazała w prezencie książki oraz dokonała pamiątkowego wpisu do naszej kroniki.


*** 


Uwaga czytelnicy!

środę 4 sierpnia br. Biblioteka czynna będzie w godzinach od 11.00 do 16.00 (urlop dyrektorki biblioteki oraz spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki).

     Za zmiany serdecznie przepraszamy!    

 

******************

Od czerwca tego roku DKK wznowił swoją działalność. Ciekawe rozmowy o książkach oraz kawa, ciasto i miłe towarzystwo to kwintesencja spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. 

******** 

***************

Zajęcia wakacyjne we współpracy ze Świetlicą Wiejską

************

*******************

UWAGA CZYTELNICY!

Nasza Biblioteka doczekała się strony na facebooku   

Wszystkich czytelników zachęcamy do odwiedzania naszej strony, a także wypożyczeń nowości. Przez cały okres wakacyjny do naszej biblioteki napływać będą najświeższe pozycje książkowe, które umilą każdy urlop :)      

**************************** 

W TYGODNIU BIBLIOTEK

NAGRADZAMY !!!

Drodzy czytelnicy, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja to doskonała okazja, aby wyróżnić i nagrodzić naszych najaktywniejszych czytelników i przyjaciół naszej biblioteki PAMIĄTKOWYMI KUBKAMI.

Czas pandemii nie sprzyja spotkaniom w bibliotece, dlatego kubki będą wręczane indywidualnie!

Mamy jednak nadzieję, że mimo to taka nagroda 

zachęci naszych czytelników do jeszcze większej aktywności czytelniczej!

Gratulujemy wszystkim naszym SUPER CZYTELNIKOM!

 

 

****************************************

Życzenia Wielkanocne!